PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU

Skóra okolic oczu wymaga nieco innej pielęgnacji, niż pozostałe partie twarzy. Wiąże się to z jej specyficzną budową. Grubość skóry wynosi ok. 0,5 mm oraz charakteryzuje ją prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej, słabsze krążenie krwi i limfy. Powoduje to, że skóra w tym obszarze jest słabo nawilżona, niezwykle wrażliwa i bardzo skłonna do zastojów limfatycznych, które powodują tzw. worki pod oczami. A dodatkowo, powieki są w ciągłym ruchu, więc skóra w tym obszarze jest bardzo narażona na zmęczenie. Wszystkie te czynniki mają wpływ na bardzo wczesne powstawanie zmarszczek w tych okolicach. Zacznij więc, pielęgnację okolic w jak najwcześniejszym wieku! Jej kluczowymi elementami powinien być ❕staranny demakijaż,delikatny masaż i odpowiednie produkty pielęgnacyjne! Jakie wybrać?

Krem pod oczy – powinien zawierać składniki nawilżające, ujędrniające oraz ochronne. Jeśli w okolicach oczu pojawiają się niedoskonałości (np. obrzęki, zasinienia), szukaj w kosmetyku substancji, które je zniwelują.
Serum – ze względu na mocno stężone składniki aktywne wspomoże codzienną pielęgnację i odżywi skórę.
Płatki pod oczy / Maski – silnie wspomogą odbudowę, zregenerują i ukoją. Dodają skórze witalności i energii.

❕ Pamiętaj również o zrównoważonej diecie, odpowiedniej ilości wody i snu oraz ochronie przed słońcem (stosowanie kosmetyków promieniochronnych, noszenie okularów przeciwsłonecznych).